Wykaz publikacji wybranego autora

Zdzisław Jackiewicz, prof. zw. dr hab. inż.

profesor zwyczajny

Wydział Matematyki Stosowanej
WMS-kammo, Katedra Analizy Matematycznej, Matematyki Obliczeniowej i Metod Probabilistycznych

[dyscyplina wiodąca] dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych / matematyka


[poprzednia klasyfikacja] obszar nauk ścisłych / dziedzina nauk matematycznych / matematyka


Identyfikatory Autora Informacje o Autorze w systemach zewnętrznych

ORCID: 0000-0002-9823-3042

ResearcherID: brak

Scopus: 26642948400

PBN: 1572745

OPI Nauka Polska

System Informacyjny AGH (SkOs)




Opisy publikacji wcześniejszych zobacz: bpp.agh.edu.pl/old.


Liczba pozycji spełniających powyższe kryteria selekcji: 41, z ogólnej liczby 42 publikacji Autora


1
  • Accurate implicit-explicit general linear methods with inherent Runge-Kutta stability / Michał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // Journal of Scientific Computing ; ISSN 0885-7474. — 2017 vol. 70 iss. 3, s. 1105–1143. — Bibliogr. s. 1142–1143, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2016-09-01. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University. — tekst: https://goo.gl/UvtFHw

  • keywords: general linear methods, construction of highly stable methods, IMEX methods, inherent Runge-Kutta stability, convergence and stability analysis

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1007/s10915-016-0273-y

2
  • A new approach to the construction of DIMSIMs of high order and stage order / I. Th. Famelis, Z. JACKIEWICZ // Applied Numerical Mathematics ; ISSN 0168-9274. — 2017 vol. 119, s. 79–93. — Bibliogr. s. 93, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2017-04-01. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona Stet University. — tekst: https://goo.gl/CXp74w

  • keywords: general linear methods, nordsieck representation, error control, differential evolution

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2017.03.015

3
  • A new strategy for choosing the Chebyshev-Gegenbauer parameters in a reconstruction based on asymptotic analysis / Z. JACKIEWICZ, R. Park // Mathematical Modelling and Analysis ; ISSN 1392-6292. — 2010 vol. 15 no. 2, s. 199–222. — Bibliogr. s. 221–222, Abstr.. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: School of Mathematics and Statistical Sciences. Arizona State University

  • brak zdefiniowanych słów kluczowych

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/1392-6292.2010.15.199-222

4
5
6
7
8
  • Construction of IMEX DIMSIMs of high order and stage order / Z. JACKIEWICZ, H. Mittelmann // Applied Numerical Mathematics ; ISSN 0168-9274. — 2017 vol. 121, s. 234–248. — Bibliogr. s. 247–248, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2017-07-26. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University. — tekst: https://goo.gl/CvaujN

  • keywords: optimization methods, general linear methods, stability analysis, construction of highly stable methods, IMEX methods, DIMSIMs

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2017.07.004

9
  • Construction of IMEX methods with inherent Runge-Kutta Stability / Michał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // W: ICNAAM 2015 : International conference on Numerical Analysis and Applied Mathematics : Rhodes, Greece 23-29 September 2015. — [Melville : American Institute of Physics], 2016. — (AIP Conference Proceedings ; ISSN 0094-243X ; vol. 1738). — ISBN: 978-0-7354-1392-4. — S. 020009-1–020009-4. — Bibliogr. s. 020009-4, Abstr.. — Z. Jackiewicz - dod. afiliacja: Department of Mathematics, Arizona State University, Tempe, Arizona

  • keywords: general linear methods, construction of highly stable methods, IMEX methods, inherent Runge-Kutta stability

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1063/1.4951753

10
  • Continuous two-step Runge-Kutta methods for ordinary differential equations / Rafaele D'Ambrosio, Zdzisław JACKIEWICZ // Numerical Algorithms ; ISSN 1017-1398. — 2010 vol. 54 iss. 2, s. 169–193. — Bibliogr. s. 192–193, Abstr.. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Department of Mathematics and Statistics. Arizona State University. — tekst: http://link.springer.com/content/pdf/10.1007%2Fs11075-009-9329-5.pdf

  • keywords: general linear methods, order conditions, order and stage order, A- and L-stability, construction of highly stable methods, error propagation

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.cam.2013.07.032

11
  • Efficient general linear methods of high order with inherent quadratic stability / Michał BRAŚ, Zdzisław JACKIEWICZ // Mathematical Modelling and Analysis ; ISSN 1392-6292. — 2014 vol. 19 no. 4, s. 450–468. — Bibliogr. s. 467–468, Abstr.. — M. Braś – dod. afiliacja: Jagiellonian University ; Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University

  • keywords: general linear methods, A- and L-stability, inherent quadratic stability, order and stage order

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2014.955893

12
13
14
15
  • Extrapolated implicit-explicit Runge-Kutta methods / Angelamaria Cardone, Zdzisław JACKIEWICZ, Adrian Sandu, Hong Zhang // Mathematical Modelling and Analysis ; ISSN 1392-6292. — 2014 vol. 19 no. 1, s. 18–43. — Bibliogr. s. 42–43, Abstr.. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University

  • keywords: construction of highly stable methods, non-stiff and stiff processes, extrapolated IMEX methods, Runge-Kutta methods, error and stability analysis

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2014.892903

16
17
  • Generalized linear multistep methods for ordinary differential equations / Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // Applied Numerical Mathematics ; ISSN 0168-9274. — 2017 vol. 114, s. 165–178. — Bibliogr. s. 178, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2016-04-28. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University. — IWANASP 2015 : fifth International Workshop on Analysis and Numerical Approximation of Singular Problems : October 22–24, 2015, Lagos, Portugal. — tekst: https://goo.gl/s15L7b

  • keywords: A-stability, L-stability, Extended Backward Differentiation, formulae, MEBDF, PMEBDF, A(alfa)-stability, L(alfa)-stability, stiff problems, error constants

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2016.04.009

18
19
  • Highly stable implicit-explicit Runge-Kutta methods / Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // Applied Numerical Mathematics ; ISSN 0168-9274. — 2017 vol. 113, s. 71–92. — Bibliogr. s. 91–92, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2016-11-15. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University. — tekst: https://goo.gl/HaJ3YB

  • keywords: stability analysis, Runge-Kutta methods, strong stability preserving, Courant-Friedrichs-Levy condition, implicit-explicit methods, hyperbolic conservation laws

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2016.10.018

20
21
22
23
24
25