Wykaz publikacji wybranego autora

Tomasz Bochacik, dr

asystent

Wydział Matematyki Stosowanej
WMS-kammo, Katedra Analizy Matematycznej, Matematyki Obliczeniowej i Metod Probabilistycznych


  • 2023

    [dyscyplina 1] dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych / matematyka


  • 2019

    [dyscyplina 1] dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych / matematyka


Identyfikatory Autora

ORCID: 0000-0003-0327-4827 orcid iD

ResearcherID: GAI-7911-2022

Scopus: 57219689780

PBN: 5ebedd19752340254fc4246e




1
  • A note on the probabilistic stability of randomized Taylor schemes / Tomasz BOCHACIK // Electronic Transactions on Numerical Analysis [Dokument elektroniczny]. - Czasopismo elektroniczne ; ISSN 1068-9613. — 2023 vol. 58, s. 101–114. — Wymagania systemowe: Adobe Reader. — Bibliogr. s. 113–114, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2022-12-02. — tekst: https://etna.math.kent.edu/vol.58.2023/pp101-114.dir/pp101-114.pdf

    orcid iD
  • keywords: asymptotic stability, mean-square stability, stability in probability, randomized Taylor schemes

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1553/etna_vol58s101

2
  • On the properties of the exceptional set for the randomized Euler and Runge-Kutta schemes / Tomasz BOCHACIK // Advances in Computational Mathematics ; ISSN 1019-7168. — 2023 vol. 49 iss. 2 art. no. 14, s. 1–16. — Bibliogr. s. 15–16, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2023-02-22. — tekst: https://link.springer.com/content/pdf/10.1007/s10444-023-10012-8.pdf?pdf=button

    orcid iD
  • keywords: randomized algorithms, noisy information, exceptional set, confidence region, explicit and implicit Euler schemes, two stage Runge-Kutta scheme

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1007/s10444-023-10012-8