Wykaz publikacji wybranego autora

Michał Braś, dr

adiunkt

Wydział Matematyki Stosowanej
WMS-kammo, Katedra Analizy Matematycznej, Matematyki Obliczeniowej i Metod Probabilistycznych

[dyscyplina wiodąca] dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych / matematyka


[poprzednia klasyfikacja] obszar nauk ścisłych / dziedzina nauk matematycznych / matematyka


Identyfikatory Autora Informacje o Autorze w systemach zewnętrznych

ORCID: brak

ResearcherID: K-3144-2012

Scopus: 37101054500

PBN: 1210282

OPI Nauka Polska

System Informacyjny AGH (SkOs)



Statystyka obejmuje publikacje afiliowane AGH od 2008 roku włącznie

typ publikacji
rocznikl. publ.książkifragm.referatyartykułypatentymapyred. czas.inne
ogółem12210
201811
2017312
201611
201433
201311
201211
201122
język publikacji
rocznikrazempolskojęzyczneanglojęzycznepozostałe języki
ogółem1212
201811
201733
201611
201433
201311
201211
201122
kraj wydania
rocznikrazempubl. krajowepubl. zagraniczne
ogółem12111
201811
2017312
201611
201433
201311
201211
201122
Lista Filadelfijska
rocznikrazempubl. z LFpubl. pozostałe
ogółem12102
201811
2017321
201611
201433
201311
201211
201122
punktacja MNiSW
rocznikrazempubl. z pkt. MNiSWpubl. pozostałe
ogółem12111
201811
2017321
201611
201433
201311
201211
201122
publikacje recenzowane
rocznikrazempubl. recenzowanepubl. nierecenzowane
ogółem12111
201811
2017321
201611
201433
201311
201211
201122

Opisy publikacji wcześniejszych zobacz: bpp.agh.edu.pl/old.



1
  • Accurate implicit-explicit general linear methods with inherent Runge-Kutta stability / Michał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // Journal of Scientific Computing ; ISSN 0885-7474. — 2017 vol. 70 iss. 3, s. 1105–1143. — Bibliogr. s. 1142–1143, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2016-09-01. — Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University. — tekst: https://goo.gl/UvtFHw

  • keywords: general linear methods, construction of highly stable methods, IMEX methods, inherent Runge-Kutta stability, convergence and stability analysis

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1007/s10915-016-0273-y

2
3
  • Construction of IMEX methods with inherent Runge-Kutta Stability / Michał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ // W: ICNAAM 2015 : International conference on Numerical Analysis and Applied Mathematics : Rhodes, Greece 23-29 September 2015. — [Melville : American Institute of Physics], 2016. — (AIP Conference Proceedings ; ISSN 0094-243X ; vol. 1738). — ISBN: 978-0-7354-1392-4. — S. 020009-1–020009-4. — Bibliogr. s. 020009-4, Abstr.. — Z. Jackiewicz - dod. afiliacja: Department of Mathematics, Arizona State University, Tempe, Arizona

  • keywords: general linear methods, construction of highly stable methods, IMEX methods, inherent Runge-Kutta stability

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1063/1.4951753

4
  • Efficient general linear methods of high order with inherent quadratic stability / Michał BRAŚ, Zdzisław JACKIEWICZ // Mathematical Modelling and Analysis ; ISSN 1392-6292. — 2014 vol. 19 no. 4, s. 450–468. — Bibliogr. s. 467–468, Abstr.. — M. Braś – dod. afiliacja: Jagiellonian University ; Z. Jackiewicz – dod. afiliacja: Arizona State University

  • keywords: general linear methods, A- and L-stability, inherent quadratic stability, order and stage order

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2014.955893

5
6
  • Implementation of explicit Nordsieck methods with inherent quadratic stability / Michał BRAŚ, Angelmaria Cardone, Raffaele D'Ambrosio // Mathematical Modelling and Analysis ; ISSN 1392-6292. — 2013 vol. 18 no. 2, s. 289–307. — Bibliogr. s. 306–307, Abstr.. — Michał Braś – dod. afiliacja: Jagiellonian University

  • keywords: implementation, general linear methods, quadratic stability

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2013.785039

7
  • Implicit-explicit general linear methods / Michał BRAŚ // W: Mathematics in technical and natural sciences : 15\textsuperscript{th} conference : Kościelisko, 17\textsuperscript{th}–22\textsuperscript{nd} September 2017. — [Kościelisko : s. n.], [2017]. — S. [1]. — Bibliogr. s. [1]

  • brak zdefiniowanych słów kluczowych

    cyfrowy identyfikator dokumentu:

8
9
10
11
  • Order reduction phenomenon for general linear methods / Michał BRAŚ, Angelamaria Cardone, Zdzisław JACKIEWICZ, Bruno Welfert // Applied Numerical Mathematics ; ISSN 0168-9274. — 2017 vol. 119, s. 94–114. — Bibliogr. s. 113–114, Abstr.. — Publikacja dostępna online od: 2017-04-06. — Z. Jackiewicz - dod. afiliacja: Arizona State University, United States. — tekst: https://goo.gl/sd3Unp

  • keywords: general linear methods, order conditions, linear stability analysis, order reduction phenomenon, stiff differential systems, Prothero-Robinson problem

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2017.04.001

12