Wykaz publikacji wybranego autora

Zdzisław Jackiewicz, prof. dr hab. inż.

profesor zwyczajny

Wydział Matematyki Stosowanej
WMS-kammo, Katedra Analizy Matematycznej, Matematyki Obliczeniowej i Metod Probabilistycznych

[dyscyplina wiodąca] dziedzina nauk ścisłych i przyrodniczych / matematyka


[poprzednia klasyfikacja] obszar nauk ścisłych / dziedzina nauk matematycznych / matematyka


Identyfikatory Autora Informacje o Autorze w systemach zewnętrznych

ORCID: 0000-0002-7554-1288

ResearcherID: brak

Scopus: 26642948400

PBN: 1572745

OPI Nauka Polska

System Informacyjny AGH (SkOs)





Liczba pozycji spełniających powyższe kryteria selekcji: 47, z ogólnej liczby 48 publikacji Autora


1
  • [referat, 2019]
  • TytułA class of general linear methods for ordinary differential equations
    AutorzyMichał BRAŚ, Z. JACKIEWICZ
    ŹródłoNSIDE 2019 : Workshop on Numerical Solution of Integral and Differential Equations : Gdańsk, Poland July 17-19 2019 : programme and abstract book. — [Gdańsk : Institute of Mathematics University of Gdańsk], [2019]. — S. 13–14
  • brak zdefiniowanych słów kluczowych

    cyfrowy identyfikator dokumentu:

2
  • [artykuł w czasopiśmie, 2017]
  • TytułA new approach to the construction of DIMSIMs of high order and stage order
    AutorzyI. Th. Famelis, Z. JACKIEWICZ
    ŹródłoApplied Numerical Mathematics. — 2017 vol. 119, s. 79–93. — tekst: https://goo.gl/CXp74w
  • keywords: nordsieck representation, general linear methods, error control, differential evolution

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2017.03.015

3
4
5
  • [artykuł w czasopiśmie, 2010]
  • TytułA new strategy for choosing the Chebyshev-Gegenbauer parameters in a reconstruction based on asymptotic analysis
    AutorzyZ. JACKIEWICZ, R. Park
    ŹródłoMathematical Modelling and Analysis. — 2010 vol. 15 no. 2, s. 199–222
  • brak zdefiniowanych słów kluczowych

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/1392-6292.2010.15.199-222

6
7
8
  • [artykuł w czasopiśmie, 2017]
  • TytułAccurate implicit-explicit general linear methods with inherent Runge-Kutta stability
    AutorzyMichał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ
    ŹródłoJournal of Scientific Computing. — 2017 vol. 70 iss. 3, s. 1105–1143. — tekst: https://goo.gl/UvtFHw
  • keywords: general linear methods, inherent Runge-Kutta stability, convergence and stability analysis, IMEX methods, construction of highly stable methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1007/s10915-016-0273-y

9
10
11
  • [artykuł w czasopiśmie, 2017]
  • TytułConstruction of IMEX DIMSIMs of high order and stage order
    AutorzyZ. JACKIEWICZ, H. Mittelmann
    ŹródłoApplied Numerical Mathematics. — 2017 vol. 121, s. 234–248. — tekst: https://goo.gl/CvaujN
  • keywords: optimization methods, stability analysis, general linear methods, DIMSIMs, IMEX methods, construction of highly stable methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2017.07.004

12
  • [referat, 2016]
  • TytułConstruction of IMEX methods with inherent Runge-Kutta Stability
    AutorzyMichał BRAŚ, Giuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ
    ŹródłoICNAAM 2015 : International conference on Numerical Analysis and Applied Mathematics : Rhodes, Greece 23-29 September 2015. — [Melville : American Institute of Physics], 2016. — S. 020009-1–020009-4
  • keywords: general linear methods, inherent Runge-Kutta stability, IMEX methods, construction of highly stable methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1063/1.4951753

13
14
  • [artykuł w czasopiśmie, 2014]
  • TytułEfficient general linear methods of high order with inherent quadratic stability
    AutorzyMichał BRAŚ, Zdzisław JACKIEWICZ
    ŹródłoMathematical Modelling and Analysis. — 2014 vol. 19 no. 4, s. 450–468
  • keywords: A- and L-stability, inherent quadratic stability, order and stage order, general linear methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2014.955893

15
16
17
18
  • [artykuł w czasopiśmie, 2014]
  • TytułExtrapolated implicit-explicit Runge-Kutta methods
    AutorzyAngelamaria Cardone, Zdzisław JACKIEWICZ, Adrian Sandu, Hong Zhang
    ŹródłoMathematical Modelling and Analysis. — 2014 vol. 19 no. 1, s. 18–43
  • keywords: non-stiff and stiff processes, extrapolated IMEX methods, Runge-Kutta methods, error and stability analysis, construction of highly stable methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.3846/13926292.2014.892903

19
20
21
  • [referat w czasopiśmie, 2017]
  • TytułGeneralized linear multistep methods for ordinary differential equations
    AutorzyGiuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ
    ŹródłoApplied Numerical Mathematics. — 2017 vol. 114, s. 165–178. — tekst: https://goo.gl/s15L7b
  • keywords: A-stability, L-stability, Extended Backward Differentiation, formulae, MEBDF, PMEBDF, stiff problems, error constants, L(alfa)-stability, A(alfa)-stability

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2016.04.009

22
  • [artykuł w czasopiśmie, 2017]
  • TytułHighly stable implicit-explicit Runge-Kutta methods
    AutorzyGiuseppe Izzo, Zdzisław JACKIEWICZ
    ŹródłoApplied Numerical Mathematics. — 2017 vol. 113, s. 71–92. — tekst: https://goo.gl/HaJ3YB
  • keywords: stability analysis, Runge-Kutta methods, strong stability preserving, Courant-Friedrichs-Levy condition, hyperbolic conservation laws, implicit-explicit methods

    cyfrowy identyfikator dokumentu: 10.1016/j.apnum.2016.10.018

23
24
25